Wczytuję dane...

Rolety do Łazienki

Jakie rolety wybrać do łazienki?

Łazienka jest pomieszczeniem w naszym domu do którego dobranie odpowiedniej osłony okiennej jest bardzo ważne. Wydawać by się mogło, że przy dzisiejszej bogatej ofercie osłon okiennych na rynku wybór będzie niezwykle łatwy. W praktyce jednak okazuję się niejednokrotnie że zmuszeni jesteśmy do wyboru systemu który wcześniej wcale nie braliśmy pod uwagę.

Musimy pamiętać że w pomieszczeniu jakim jest łazienka często panują bardzo specyficzne warunki: naprzemiennie wilgoć, para i suche powietrze, dokładając do tego słabą wentylacje możemy być bardzo szybko rozczarowani stanem wizualnym naszych osłon zaciemniających. 

Kolejnym aspektem jest odpowiednie doświetlenie pomieszczenie naturalnym światłem z jednoczesnym zapewnieniem prywatności i  intymność podczas korzystania z łazienki.

Uzyskanie odpowiedniej równowagi może być trudne, ponieważ niektóre tkaniny na rolety, które są odporne na wilgoć, mogą również blokować nam naturalne światło. Dlatego przy wybieraniu musimy wziąć pod uwagę wiele czynników. Zwykle  priorytetami są dla nas oporność na wilgoć i prywatność, a wybór rolety, która wpuszcza naturalne światło jest zwykle pomijana.

Roleta dzien noc w oknie łazienkowym

Jak doświetlić łazienkę naturalnym światłem?

Ważną rolę odgrywa poziom oświetlenia w łazience. Sztuczne oświetlenie łazienki świetnie sprawdza się w nocy, ale rano i przez cały dzień niekoniecznie.  Jeśli mamy dużą łazienkę z dużą ilością okien wtedy problem niejako nas nie dotyczy bo na pewno pomieszczenie będzie doświetlone. Problem pojawia się gdy mamy małe okno albo łazienka ma tylko okno połaciowe dachowe. Dlatego kupując roletę łazienkową warto wziąć pod uwagę łatwość w regulowaniu wpuszczanego światła naturalnego dziennego. Docenianym  rozwiązaniem do okien łazienkowych są między innymi żaluzje, dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej i fakturowej. Proszę pamiętać że tylko żaluzje w 100% aluminiowe z elementami mechanicznymi plastikowymi nadają się do okien łazienkowych bez uszczerbku dla ich żywotności.

 Roleta żaluzjowa w łazience

Jak zapewnić prywatność i intymność w łazience?

Prywatność jest bardzo ważnym aspektem w przypadku rolet łazienkowych. Czasami  okna łazienkowe wychodzą bezpośrednio w stronę ulicy lub na posesję sąsiadów. Każdemu z nas  powinno zależeć na zadbaniu o to, aby osoby postronne nie mogły zajrzeć do łazienki. 

Bardzo dobrym rozwiązaniem będą rolety plisowane ze względu na ich walory konstrukcyjne. Plisy okiennych mają możliwość przysłonienia  wybranej części okna a co za tym idzie,  pozwalają  nam na kompromis pomiędzy zapewnieniem prywatności a doświetleniem pomieszczenia. Jednocześnie materiały dostępne w tym systemie są wyjątkowo odpornie na  wilgoć i parę wodną.

Roleta plisowana w łazience

Czy mała łazienka ma wpływ na użytkowanie rolety łazienkowej?

Podczas kąpieli czy suszenia ubrań występuje mimowolnie w naszej łazience nadmierna para wodna pozostająca uwięziona w pomieszczeniu, która z kolei skrapla się na zimnym oknie i może uszkodzić tkaninę rolety. Czy wielkość pomieszczenia ma znaczenie? Oczywiście w większych łazienkach  z dobrą wentylacją wilgotne powietrze zostanie szybko usunięte na zewnątrz a niekorzystne warunki nie będą miały długotrwałego niekorzystnego wpływu na materiał rolety. Sytuacja zmienia się diametralnie w mniejszych łazienkach ze słabą lub żadną wentylacją. W nich mogą długo utrzymywać się warunki jak w łaźniach  parowych. Jeśli więc posiadasz małą łazienkę, przy zakupie rolety należy wybrać bezwzględnie rolety z materiałem odpornym na wilgoć. W przeciwnym razie roleta szybka nam się zagrzybi, zabrudzi i nie będzie wyglądała schludnie i elegancko.

 

 attribution="page_inbox"
page_id="106255204522291">