Wczytuję dane...

Rolety do Kuchni

Jak dobrać rolety do kuchni?

Kuchnia jest tak naprawdę głównym pomieszczeniem w naszym domu. Miejscem w którym spędzamy dużą cześć czasu przygotowując posiłki ale też pełne aktywności porannych i wieczornych spotkań rodzinnych. Dlatego też tak ważny jest  dobór odpowiedniej dekoracji okiennej aby osiągnąć odpowiednią atmosferę w Twojej kuchni.

rolety do okna w kuchni

Które rolety najlepiej nadadzą się do kuchni?

W kuchni panują szczególnie warunki  niekorzystne wpływające na utrzymanie w dobrej kondycji systemy zaciemnień okiennych. W szczególności duża wilgoć z gotowania mogą mieć negatywny wpływ na rolety. Dlatego pewne rozwiązania sprawdzą się idealnie a z niektórych  musimy zrezygnować. Z całą pewnością powinniśmy zrezygnować z drewnianych żaluzji z uwagi na właściwości drewna które narażone na długotrwałe działanie wilgoci mogą z czasem się wypaczać i pękać.  Dobrym wyborem będą na pewno rolety rzymskie które zyskują w ostatnich latach duże zainteresowanie oraz rolety plisowane.

roleta materiałowa na oknie w kuchni

Jak utrzymać rolety kuchenne w czystości?

Decydując się na rolety do kuchni powinniśmy zwrócić uwagę na łatwość czyszczenia danego systemu. Przedstawimy  pokrótce zalecane sposoby czyszczenia wybranych rolet okiennych:

  • roleta rzymska w łatwy sposób możliwy jest demontaż materiału rolety i wypranie go w pralce,
  • roleta plisowana w łatwy sposób możliwy jest demontaż całego systemu oraz dopuszczane jest odświeżenie materiału poprzez kilkukrotne przepłukanie w letniej wodzie,
  • roleta materiałowa – nie jest dopuszczalne pranie materiału
  • żaluzja (zalecane żaluzje PCV lub aluminiowe) są bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości poprzez wycieranie listewek żaluzji lekko wilgotną szmatką

Istnieje możliwość zastosowania materiału podgumowanego w roletach materiałowych do okna kuchennego.  Montuje się go w  sposób niestandardowy stroną podgumowana do środka pomieszczenia. Ewentualne zabrudzenia dają się w bardzo łatwy sposób usunąć za pomocą wilgotnej szmatki.

rolata rzymska w kuchni

Jak zapewnić sobie  prywatność w kuchni?

Jeśli Twoje okno kuchenne sąsiaduje  bezpośrednio  z ulicą  lub chodnikiem możesz potrzebować dodatkowej ochrony w kuchni. Aby zachować równowagę między prywatnością  i nie ograniczać naturalnego światła dobrym rozwiązaniem będzie montaż żaluzji poziomych lub plisy okiennej. Decydując się na żaluzje mamy możliwość w łatwy sposób dopasować przepływ światła do pomieszczenia, natomiast dzięki plisom możemy zasłonić dowolny fragment okna.

rolety plisowane na oknach w kuchniattribution="page_inbox"
page_id="106255204522291">