Wczytuję dane...

Jak dobrać kolor żaluzji do wnętrza?

Jak dobrać kolor żaluzji do wnętrza?

- Czas czytania 4 minuty -

W tym artykule postaramy się udzielić kilku porad jak dobrać kolorystykę żaluzji aluminiowej, aby jak najlepiej komponowała się w naszym pomieszczeniu. Żaluzja jest jedną z osłon okiennych, która już od wielu lat jest bardzo chętnie wybieranym rozwiązaniem. Ceniona jest między innymi za bogatą kolorystykę dostępnych lameli, niską wagę gotowej żaluzji jak i wiele możliwości montażu.

Jak dobierać odpowiednio kolory ?

Żaluzje sama w sobie jest elementem dekoracyjnym wnętrza. Odpowiednio dobrany kolor wpływa bezpośrednio nie tylko na nasze samopoczucie, a tak, że na ogólny wygląd pomieszczenia optycznie go zwiększając lub zmniejszyć.

Jasne kolory żaluzji aluminiowych.

żaluzje aluminiowe w jasnych kolorach

Wybierając jasne kolory, z jakich ma być wykonana nasza żaluzja uzyskamy efekt powiększenia przestrzeni. Poza tym jasne lamele doskonale odbijają światło słoneczne, dzięki czemu wnętrze jest mniej narażone na nagrzewanie. Popularnym kolorem jest biały, srebrny, kremowy, złoty i kość słoniowa. Te kolory są uważanie za uniwersalne dla wnętrz, w których trudno jest dobrać odcień, do wyposażenia znajdującego się w pomieszczeniu.

Ciemne kolory żaluzji aluminiowych.

Żaluzje aluminiowe w ciemnych kolorach

Decydując się na ciemne kolory lameli nadamy wnętrzu charakter, elegancje i prestiż. Wybierając ciemną kolorystykę lameli musimy liczyć się z faktem, że żaluzja będzie bardziej pochłaniała światło słoneczne w letnie dni, oddając je do wewnątrz pomieszczeń przegrzewając je. Popularne są ciemne odcienie imitujące strukturę drewna oraz kolorystyka brązu.

Żaluzje aluminiowe z lamelami kolorowymi.

żaluzje aluminiowe w nowoczesnych kolorach

Co raz częściej w nowoczesnych wnętrzach wybierane są odcienie osłon okiennych bardzo zbliżone do odcieni wnętrza tzn. kolor w kolor lub na zasadzie kontrastu. Kolorowe żaluzje w świetnie sprawdzą się w pokojach dziecięcych lub w przestrzeniach użytkowych, handlowych lub biurowych. Łatwo jest je powiązać z marką lub kolorem logotypu firmy.

Jaka kolorystyka jest dostępna w sprzedaży ?

W naszej ofercie znajdują się nie tylko lamele w klasycznych odcieniach, ale także w nowoczesnych żywych kolorach oraz w kolorystyce imitującą drewno. Ponadto dostępne są lamele perforowane tzn. dziurkowane, które świetnie ograniczają nagrzewanie się pomieszczeń jednocześnie przepuszczając światło dzienne w ograniczonej ilości do wnętrza.attribution="page_inbox"
page_id="106255204522291">