Wczytuję dane...

Czy nowoczesne rolety okienne pomagają w obniżeniu kosztów ogrzewania?

Czy nowoczesne rolety okienne pomagają w obniżeniu kosztów ogrzewania?

 - Czas czytania 4 minuty -

Onko z żaluzją i zima za oknem

Patrząc na coraz to wyższe ceny paliw energetycznych coraz ważniejsze staje się znalezienie sposobów na obniżenie kosztów ogrzewania naszego domu przez znalezienie bardziej długotrwałych i ekologicznych rozwiązań.

Podstawowym pytaniem, na które musimy sobie odpowiedzieć: w których miejscach naszego domu są największe straty ciepła?

Wszyscy wiemy, że duże przeszklone powierzchnie są głównym źródłem strat ciepła. Pomimo inwestowania w dobrej, jakości okna wyposażonych w podwójne czy potrójne szyby nie obędzie się bez zamontowania dodatkowej warstwie izolacyjnej, która pomoże w ograniczeniu wychładzaniu naszych pomieszczeń. Idealnym oraz niezmiernie prostym a zarazem bardzo skutecznym rozwiązaniem będzie zamontowanie rolet na wymiar.

Możemy podzielić rolety na dwie grupy w zależności od miejsca montażu na rolety zewnętrzne oraz rolety wewnętrzne.

Jakie rolety wybrać zewnętrzne czy wewnętrzne?

Najlepszym rozwiązaniem było by zdecydować się na obydwa rozwiązania. Rolety zewnętrzne były by mechaniczną oraz pierwszą ochroną termiczną, natomiast roleta wewnętrzna tworzyłaby drugą membranę powietrzno - izolacyjną od strony wewnętrznej okna.

Właściwości i budowa rolet zewnętrznych na wymiar.

Rolety zewnętrzne jako ochrona przed zimnem

Rolety zewnętrzne wykonane są z połączonych metalowych paneli schowanych w skrzynce maskującej u góry okna.  Zastosowanie tych rolet chroni nasze okna nie tylko przed stratami ciepła w zimie, ale także przed nadmiernym nagrzewaniem w nasłonecznione letnie dni. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest ograniczenie w znacznym stopniu zabrudzeń okna.  

Charakterystyka i budowa wewnętrznych rolet na wymiar.

Rolety wewnętrzne ochrona domu przed stratami ciepła

Rolety wewnętrzne wykonane są z materiału nawiniętego na rolkę. Mogą być schowane w elegancką trwałą kasetę maskującą. To rozwiązanie daje dodatkowa izolacje tworząc miedzy szybą a tkaniną membranę powietrza, która będzie naszą dodatkową barierą termiczną. Zapewni nam to ochronę nie tylko przed stratami ciepła, ale też przed nadmiernym nasłonecznieniem w upalne dni. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej i mnogości rodzajów materiałów możemy nadać naszemu wnętrzu niepowtarzalny charakter. Dodatkowym atutem będzie zapewnienie nam prywatności.attribution="page_inbox"
page_id="106255204522291">