Wczytuję dane...

Żaluzje okienne jako nowoczesne sposoby aranżacji wnętrz

Żaluzje okienne jako nowoczesne sposoby aranżacji wnętrz

- Czas czytania 4 minuty -

Żaluzje jako osłony okienne przetrwały próbę czasu i powróciły jako funkcjonalny i stylowy wybór do Twojego domu. Bez względu, czy urządzasz swoje wnętrze w stylu współczesnym, minimalistycznym, rustykalnym czy klasycznym wszędzie się sprawdzą. 

Do jakich pomieszczeń nadają się żaluzje?

Głównym kryterium kwalifikującym Twoją żaluzje, co do miejsca, w którym może być używana bez szkody na jej wygląd i żywotność jest rodzaj wykorzystanego materiału do jej produkcji. Z całą pewnością drewniane żaluzje nie powinny być montowane w małych pomieszczeniach o dużej wilgotności i słabej wentylacji (łazienkach, pralniach, kuchniach). Po prostu z czasem drewno będzie się wypatrzać powodując brzydki efekt wizualny, dlatego w tych wnętrzach lepiej postawić na aluminium, PCV lub drewno sztuczne.

Żaluzja Aluminiowa idealna na okno w kuchni

Materiał a dostępne kolory żaluzji.

Materiał, z którego są wykonane żaluzje okienne, również wpływa na dobór koloru. Płatki lameli do żaluzji z PVC i aluminium są dostępne w niemal dowolnym kolorze czy fakturze, podczas gdy lamelki żaluzji drewnianych czy bambusowych dostępne są w naturalnych kolorach drewna lub podstawowej gamie kolorystycznej.

Dodatkowo płatki lameli aluminiowych mamy dostępne w różnych fakturach kolorystycznych, takich jak powłoki metaliczne, błyszczące, satynowe lub matowe oraz perforowane (płatki lameli są podziurkowane dzięki temu zabiegowi nawet podczas ustawienia żaluzji w pozycji zaciemnienia występuje efekt doświetlenie wnętrza).

Jaką grubość listew żaluzji wybrać 25mm czy 50mm?

Podstawowym elementem, z którego wykonana jest żaluzja jest płatek nazywany lamelą żaluzji. W dostępnych systemach żaluzji aluminiowych czy drewnianych mamy do wyboru dwa rozmiary lameli 25mm i 50mm. Lamele 50mm są dość szerokie i zalecane są do montażu do ścian lub sufitu (wyjątkiem jest sufit podwieszany, na którym nie jest zalecany montaż) z uwagi na dużą wagę gotowej żaluzji 1m2 = 2,2kg. Żaluzje drewniane w tym rozmiarze dają najlepszy efekt wizualny na większych oknach w dużych pomieszczeniach tj. salon, sypialnia, pokój gościnny czy biuro. Jeśli nie możemy pozwolić sobie na żaluzje o szerokości 50mm wtedy należy wybrać szerokość 25mm.

Lamele o szerokości 25mm możemy montować bezpośrednio na ramie okna. Dostępne są sposoby montażu inwazyjnego, ale także bezinwazyjnego.

Czy żaluzja drewniana jest dobrym wyborem do salonu?

W jaki sposób zadbać o długą żywotność żaluzji?

Elementem konstrukcyjnym, który w najszybszy sposób może ulec zużyciu jest sznurek, z jakiego zrobiona jest drabinka trzymająca lamele żaluzji. Jeśli będziemy kilka razy codzienne podnosić/opuszczać żaluzje może to skutkować skróceniem żywotność rolet. Dlatego starajmy się w sposób racjonalny operować naszą żaluzją, aby długo nam służyła.attribution="page_inbox"
page_id="106255204522291">